Yeşil Limanlar için Çöp Kapar

PortBin Tide ÇöpKapar Türk Limanlarını temizleyecek!

Norveç’li SpillTech firmasının PortBin ÇöpKaparları ürün portföyümüze eklendi.

PortBin Tide Çöp Kapar, limanları daha yeşil ve denizleri daha temiz hale getiriyor. Limanlara görünür bir “çevresel güvenilirlik” kazandırıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün kıyı tesislerine Yeşil Liman Sertifikası düzenlenmesi hakkında yönetmeliği gereği “Yeşil Liman Genel Kriterleri” başlığı altında “Deniz yüzey çöplerini toplamak amacıyla en az iki adet çöpkapar, liman içerisindeki deniz trafiğini engellemeyecek şekilde bulundurulmalıdır.” kriteri mevcuttur.

Portbin ÇöpKapar ile yeşil liman kriterlerini karşılayarak tesisinize “Yeşil Liman” sertifikası alabilirsiniz.

Yeşil Liman” Projesi dünyanın önde gelen bir birçok liman tesisi tarafından uygulandığı ve bir saygınlık unsuru olarak kullanılmakta olduğu düşünüldüğünde, ülkemizin önde gelen liman tesislerinin beklenen hassasiyeti göstereceği, yapılacak çalışmaların vatandaşlarımızın sağlıklı bir çevre içerisinde hayatlarını sürdürmesi yönünde önemli katkılar sağlayacağı düşünülmektedir.

PortBin ÇöpKapar, kanıtlanmış kirlilikle mücadele ekipmanları teknolojisine dayanmaktadır:

– Rakiplerinin aksine kendiliğinden yüzer ve 7/24 gelgitle birlikte çalışır.
– Kendiliğinden yüzer (self-floating) özelliğinden dolayı limana özel braketler, ağır montaj plakaları vb. zorluklar yoktur. Suya bırakılır ve halatlar ile konumu sabitlenir.
– Şişe ve teneke kutu gibi yüzebilen atıkları hapseder.
– Yüksek verim.
– Güçlü.
– Basit.

PortBin Tide, 3 farklı versiyona sahiptir:
Portbin TidePortbin Tide S (Sığ sular için) ve Portbin Tide XL.

Portbin Tide XL ‘ın toplayıcı hacmi yaklaşık 1000 litre olup vinçle taşınmaktadır. Tide ve Tide S, herhangi bir özel ekipmana ihtiyaç duymadan kolaylıkla taşınabilir ve kullanılabilir.

Detaylı bilgi için lütfen ziyaret edin: